• Kergsaun

  Kergsaun

  Alguses ehitasin ma kilesauna. Idee oli mul peas tiirelnud juba kaua, kuid teostamiseni jõudsin siis, kui majja sisse kolisime, pesuruum aga alles ehitamisjärgus oli – kusagil tuleb ihu ju harida, ka kasinad olud on sobivad, peaasi, et soe on ning tuul selga ei puhu.

  Loe edasi


 • Mälumänguturniir

  Mälumänguturniir

  8. oktoobril sai alguse järjekordne Viru-Nigula mälumänguturniiri hooaeg mis on järjekorras juba neljateistkümnes! Selle tuules tekkis mul mõte oma seniseid kogemusi jagada – ikka lootuses, et ehk annab see mõnele lugejale innustust ka oma kodukandis sellise hariva meelelahutusega katsetada.

  Loe edasi


 • Hooajale tõmbas joone alla suvelõpu kontsert

  Hooajale tõmbas joone alla suvelõpu kontsert

  Sissejuhatus

  Loe edasi


 • Niiduveere õpipaigas avanes päevaks kultuurikohvik

  Niiduveere õpipaigas avanes päevaks kultuurikohvik

  Laupäeval, 31. augustil avas Viru-Nigula valla kohvikutepäeva raames 15 seltskonda uksed külalistele. Niiduveere õpipaiga eestvedajad pakkusid lisaks maitsvatele suupistetele pika, 12 tundi väldanud päeva jooksul ka mitmeid arutelusid ning õuekino.

  Loe edasi


 • Laste mänguväljak

  Laste mänguväljak

  Mingil hetkel seisab ilmselt iga vanem (ilmselt pigem isa) valiku ees – kas valmistada oma lapsele ise mänguvahend või suunduda kaubandusvõrkudesse. Esimest toetab arvatavasti ka mingi seletamatu sisemine põnevus – võimalus nuputamiseks, meisterdamiseks ning ees ootav rõõm eeldatavalt õnnestunud teostuse üle. 

  Loe edasi


 • Kunda rannas lustisid räimeküpsetajad

  Kunda rannas lustisid räimeküpsetajad

  Möödunud nädalavahetusel Kunda rannas toimunud mere- ja perepäeva raames leidis aset järjekorras juba kaheteistkümnes räimeküpsetamise konkurss. Tänavuse peaauhinna võitis sõpruslaeva EML Wambola võistluspaar.

  Loe edasi


 • Karulaugust ja veelkord karulaugust

  Karulaugust ja veelkord karulaugust

  Ligi kuu aega tagasi veetsin Kaido Veski kutsel mõnusa päeva Villavere külas õuesõppe päeval. Ära sõites küsisin kaardi järgi teed Kunda mõisa, et käia vaatamas paika, kus mu vanaisa ja vanaema 1920ndatel Virumaa Rahvaülikoolis töötasid. Sain hea teejuhatuse, aga muuhulgas soovitas Kaido enne ära käia ka Kunda külje all paiknevas Lontovas, kus parasjagu paeastangu all […]

  Loe edasi


 • Niiduveeres otsiti elu märke

  Niiduveeres otsiti elu märke

  Laupäeval, 20. aprillil kogunes Viru-Nigula vallas Villavere külas seltskond õueõppehuvilisi, et tänavusele hooajale algus panna. 

  Loe edasi


 • Vaata järele: “Maili. Virumaa Rahvaülikooli lugu.”

  Vaata järele: “Maili. Virumaa Rahvaülikooli lugu.”

  5.-8. augustini lavastus Kunda mõisas Olavi Ruitlase kirjutatud näitemäng “Maili. Virumaa Rahvaülikooli lugu”. 

  Loe edasi


 • Laste mängumaja

  Laste mängumaja

  Alguse sai kogu see teema otse loomulikult põnnide kasvamisest sobilikku ikka. Kogu muu ehitusega seotud toimetamise juures on hea, kui lastel on mängimiseks puhas ja kuiv koht, mida nad enda suva järgi kamandada saavad.

  Loe edasi


aed (1) ehitamine (1) hooaja avamine (3) hooldustööd (3) jänes (1) kala (1) karulauk (2) kasemahl (1) kevad (4) kodukohvik (6) kohalik toit (4) kompostimine (1) kontsert (2) Kunda kultuur (1) Lontova (1) meisterdamine (7) mälumänguklubi (1) mäng (4) nuputamine (1) ravimtaimed (1) Sitikla (2) suitsuahi (1) suurvesi (1) sündmused (7) uudised (1) viljapuud (1) viljapuude lõikamine (1) õpetajale (5) õpipaik (11) õuesõpe (8)