Uudised

 • Kilesaun teeb töö ära ja enamgi veel

  Kilesaun teeb töö ära ja enamgi veel

  Idee tiirles mul peas juba kaua, kuid teostamiseni jõudsin siis, kui majja sisse kolisime, pesuruum aga alles ehitamisjärgus oli – kusagil tuleb ihu ju harida, ka kasinad olud on sobivad, peaasi, et soe on ning tuul selga ei puhu. Selge – saagu esialgu kilesaun.

  Loe edasi


 • Mälumänguturniir tasub ise korraldada

  Mälumänguturniir tasub ise korraldada

  8. oktoobril sai alguse järjekordne Viru-Nigula mälumänguturniir, mis on järjekorras juba neljateistkümnes! Selle tuules tekkis mul mõte oma seniseid kogemusi jagada – ikka lootuses, et ehk annab see mõnele lugejale innustust ka oma kodukandis sellise hariva meelelahutusega katsetada.

  Loe edasi


 • Hooajale tõmbas joone alla suvelõpu kontsert

  Hooajale tõmbas joone alla suvelõpu kontsert

  Niiduveere esimene hooaeg sai joone alla 14. septembril, mil ligikaudu kolmekümnele huvilisele andis kontserdi laulja ja laululooja Kaire Rapur. Lugude vahele luges õpipaiga peremees Kaido lugusid ja mõistujutte maalt ja merelt

  Loe edasi


 • Niiduveere õpipaigas avanes päevaks kultuurikohvik

  Niiduveere õpipaigas avanes päevaks kultuurikohvik

  Laupäeval, 31. augustil avas Viru-Nigula valla kohvikutepäeva raames 15 seltskonda uksed külalistele. Niiduveere õpipaiga eestvedajad pakkusid lisaks maitsvatele suupistetele pika, 12 tundi väldanud päeva jooksul ka mitmeid arutelusid ning õuekino.

  Loe edasi


 • Kodune mänguväljak on jõukohane projekt

  Kodune mänguväljak on jõukohane projekt

  Mingil hetkel seisab ilmselt iga vanem (ilmselt pigem isa) valiku ees – kas valmistada oma lapsele ise mänguväljak või suunduda kaubandusvõrkudesse. Esimest toetab arvatavasti ka mingi seletamatu sisemine põnevus – võimalus nuputamiseks, meisterdamiseks ning ees ootav rõõm eeldatavalt õnnestunud teostuse üle. 

  Loe edasi


 • Räimest saab põnevaid suviseid suupisteid

  Räimest saab põnevaid suviseid suupisteid

  Möödunud nädalavahetusel Kunda rannas toimunud mere- ja perepäeva raames leidis aset järjekorras juba kaheteistkümnes vastavasisuline konkurss. Tänavuse peaauhinna võitsid sõpruslaeva EML Wambola võistluspaari räimetoidud.

  Loe edasi


 • Karulaugust ja veelkord karulaugust

  Karulaugust ja veelkord karulaugust

  Ligi kuu aega tagasi veetsin Kaido Veski kutsel mõnusa päeva Villavere külas õuesõppe päeval. Ära sõites küsisin kaardi järgi teed Kunda mõisa, et käia vaatamas paika, kus mu vanaisa ja vanaema 1920ndatel Virumaa Rahvaülikoolis töötasid. Sain hea teejuhatuse, aga muuhulgas soovitas Kaido enne ära käia ka Kunda külje all paiknevas Lontovas, kus parasjagu paeastangu all…

  Loe edasi


 • Õppisime kevadiselt niidult elu märke leidma

  Õppisime kevadiselt niidult elu märke leidma

  Laupäeval, 20. aprillil kogunes Viru-Nigula vallas Villavere külas seltskond õueõppehuvilisi, et tänavusele hooajale algus panna. 

  Loe edasi


 • Saja osalejaga suvelavastus – pöörane kogemus, mis kannab kaua

  Saja osalejaga suvelavastus – pöörane kogemus, mis kannab kaua

  5.-8. augustil 2015 lavastus Kunda mõisas Olavi Ruitlase kirjutatud näitemäng “Maili. Virumaa Rahvaülikooli lugu”. Nüüd, pool aastat hiljem, on lugu kõigile vaatamiseks ka Youtube’s üleval. Püüan järgneva põgusa kirjeldusega anda ülevaate projektist.

  Loe edasi


 • Laste mängumaja mitmeks otstarbeks

  Laste mängumaja mitmeks otstarbeks

  Alguse sai kogu see mängumaja teema otse loomulikult põnnide kasvamisest sobilikku ikka. Kogu muu kodu ehitamisega seotud toimetamise juures on hea, kui lastel on koht, mida nad enda suva järgi kamandada saavad.

  Loe edasi


aasta lind (1) ehitamine (2) hooaja avamine (2) Jaanus Elts (1) kala (1) kanad (1) karulauk (1) kevad (1) koduaed (1) kodukohvik (6) kohalik toit (4) kompostimine (1) kontsert (2) Kunda (1) Kunda kultuur (2) kägu (1) Lontova (1) meisterdamine (8) mälumänguklubi (1) mäng (4) nuputamine (1) ravimtaimed (1) saun (1) Sitikla (2) sündmused (7) uudised (1) õpetajale (4) õpipaik (9) õuerahvaülikool (1) õuesõpe (8)