Uudised

 • Õuehooaeg alustas aasta lind käoga

  Õuehooaeg alustas aasta lind käoga

  Niiduveere õpisündmuste sari Õuerahvaülikool sai stardi 13. aprillil, mil ornitoloog Jaanus Elts tutvustas õpipaigas tänavust aasta lindu kägu. Taaskord pisut tuulisele ja jahedale ilmale sattunud sündmust külastas pea kolmkümmend lähemalt ja kaugemalt saabunud huvilist, kes said teada nii selle põneva linnu sigimisest kui ka toitumiseelistustest. Siiski – kuigi kägu on hästi tuntud rahvapärimuses, teame me…

  Loe edasi


 • VIRU-NIGULA VALLA TEATAJA: Villaverest leiad omapärase Niiduveere õpipaiga

  VIRU-NIGULA VALLA TEATAJA: Villaverest leiad omapärase Niiduveere õpipaiga

  Aastase vaheaja järel taas ilmuma hakanud Viru-Nigula valla teataja tegi detsembrinumbrisse Kaidoga usutluse. Kuna artikkel on kättesaadav paberil ja pdf-kujul valla veebirägastikus, avaldame selle täies mahus ka siin – ehk aitab meie eesmärke paremini mõista… Niiduveere õpipaigast on tänaseks kujunenud meie vallas oluline kogukonna kokkusaamise ja kogemuste vahetamise koht. Millal ja millest tekkis idee õpipaiga…

  Loe edasi


 • Mida teha Kundas ja Kunda ümbruses?

  Mida teha Kundas ja Kunda ümbruses?

  Lahemaa ja Ida-Viru vahele jääb Kunda. Endine tolmulinn, mida senini nõnda meenutatakse. Pole hullu, kuna juba ammu pole siinkandis tsemenditolmuga mingisuguseid probleeme, ei võta me seda kuidagi ka hinge. Küll aga paneb imestama, kui sageli võib kohata inimest, kes on tollest kontrastirikkast väikelinnast vaid korra või paar läbi sõitnud või pole kordagi siia jõudnud. Neile…

  Loe edasi


 • Peep Veedla avas õuehooaja

  Peep Veedla avas õuehooaja

  Tänavuse Niiduveere õuehooaja avas 16. aprillil toimunud Õuerahva Ülikool, mille seekordseks lektoriks oli harrastusornitoloog Peep Veedla.

  Loe edasi


 • Putukate uurimiseks valmista lihtne imur

  Putukate uurimiseks valmista lihtne imur

  Putukate maailm on rikkalik ja tohutult põnev. Selles leidub kõiksugu jooksjaid, lendajaid, roomajaid, rääkimata nende mitmekesisest välimusest. Kuna need arvukad tegelased meie ümber on aga pelglikud, pisikesed ja näpuga haaramiseks sageli ka liiga õrnad, on neid ilma abivahendita keeruline lähemalt uurida. Teeme ühe lihtsa tööriista selle tarbeks.

  Loe edasi


 • Munakarp on geniaalne vahend õues õppimiseks

  Munakarp on geniaalne vahend õues õppimiseks

  Munakarp on üks tore ja tänuväärne leiutis, mis oma kättesaadavuse ja olemuse poolest sobib üsna hästi aktiivse toimetamisega. Eriti siis, kui planeeritav õuesõpe eeldab kergemat sorti korilust.

  Loe edasi


 • Haldi esitles Niiduveeres oma uut albumit

  Haldi esitles Niiduveeres oma uut albumit

  Reedel, 27. augustil leidis Niiduveeres aset järjekordne suvekontsert. Sel korral esines kitarril ja laulis noor laulja ja laulukirjutaja Haldi, kes esitles kontserdiga oma uut albumit “Taevalaed”. Hoolimata tuulisest ja vihmasest ilmast õnnestus kontsert hästi ning kõik kohale tulnud jäid rahule. Õhtu lõppes kodukohviku ning meeleoluka veslusringiga.

  Loe edasi


 • Kasvuhoone ja kanala tasub kokku ehitada

  Kasvuhoone ja kanala tasub kokku ehitada

  Aasta kanapidamisega katsetamist andis meile veendumuse, et oskame ja tahame sellega jätkata. Kerge kanatraktor pole aga sobiv rajatis, kus linnud talve üle elaksid. Kuna värskendamiste vajas ka kasvuhoone, sai see projektiga kokku planeeritud.

  Loe edasi


 • Mari Jürjens andis õpipaigas kontserdi

  Mari Jürjens andis õpipaigas kontserdi

  25. juulil andis Niiduveeres kontserdi näitleja, laulja ja laulukirjutaja Mari Jürjens. Suurepärase ilmaga suveõhtul leidis tee õpipaika 40 inimest, kontsert õnnestus väga hästi ning siinne hubane olemine sai sooja tagasisidet.

  Loe edasi


 • Kodukohvikus trotsiti meremarulist ilma

  Kodukohvikus trotsiti meremarulist ilma

  Tänavu Sõbralaada asemel peetud ning seetõttu Niiduveeres just rannakultuurile pühendatud kohvikupäeval tabas korraldajaid ja külalisi tõeline meremaruline ilm, mis sundis müügiletid ning loengu/vestlusringi huvilised hoonetest varju otsima.

  Loe edasi


aasta lind (1) ehitamine (2) hooaja avamine (2) Jaanus Elts (1) kala (1) kanad (1) karulauk (1) kevad (1) koduaed (1) kodukohvik (6) kohalik toit (4) kompostimine (1) kontsert (2) Kunda (1) Kunda kultuur (2) kägu (1) Lontova (1) meisterdamine (8) mälumänguklubi (1) mäng (4) nuputamine (1) ravimtaimed (1) saun (1) Sitikla (2) sündmused (7) uudised (1) õpetajale (4) õpipaik (9) õuerahvaülikool (1) õuesõpe (8)