Talu

Niiduveerde jõudis meie pere 2007. aasta kinnisvarabuumi harjal. Otsisime pikalt paika kuhu maakodu rajama hakata ning juhuste kokku langemise tõttu me selle, tollal veel Jaani-Riinu nime kandnud paiga, leidsime ja soetasime. Meie talu laiub Viru-Nigula vallas Villavere külas ca 15 hektaril, millest omakorda 4,5 ha on liigniiskusele kalduv lehtpuumets.

Kuna ei Jaanil ega ka Riinul ei olnud meie jaoks mingit tähendust, muutsime talu nime tagasi omaaegseks – Niiduvere. Justnimelt ühe “e”-ga. Meilt on sageli küsitud, et miks te kasutate õpipaiga juures kahte “e”-d. Vastus on lihtne – nii on põnevam :). Samuti annab see võimaluse küsijatega eesti kohanimede tähenduse jutuks võtta.

Ajalugu

Me ei ole selle talu ajalugu sihilikult uurinud. Kõik, mida teame, on kuidagi ise meieni jõudnud. Nii näiteks leidsime remondi käigus pööningult terve karbitäie sajandivanuseid kirju, millistest osad inspireerisid Olavi Ruitlast punuma Virumaa Rahvaülikoolist kõnelenud lavastusse imekauni armastusloo. Kirjavahetusest kirjutas Kaido aga Ypsilonile artikli. Tõenoliselt võtame me arhiivid ühel hetkel käsile ning proovime pisut enam teada saada. Üsna kindlalt jagame me avastatut siis ka siin.

Taastamine

Talu taastamine vajab kindlasti kui mitte eraldi rubriiki, siis eraldi postitust küll. Jätame selle teema avamise edaspidiseks. Küllap jõuavad saadud kogemused ja õppetunnid otsapidi ka uusi tegemisi kirjeldavatesse sissekannetesse. Senikaua rääkigu allolevad pildid ise enda eest.

Jagatud kogemused

Osa tegemisi on aga sellegipoolest aja jooksul juba kirja saanud. Mitte küll otseselt elumajaga seonduvalt, kuid väärt kogemused sellegipoolest. Miks me seda teeme, on meilt küsitud. Lihtne – oleme kõik oma teadmised saanud teiste lahkete tegijate materjale uurides ning teame omast käest, kui väärt on ausalt jagatud kogemus. Isegi, kui see mingit absoluutset tõde ei esinda, on sel alati mingi oma eriline väärtus, mis aitab mõelda, enda vajadusi ja olusid analüüsida ning lõpuks ikkagi lahenduseni jõuda. Ja kusagilt need kirjeldatud kogemused ju tulema peavad. Kui kõik mõtleksid nii, et milleks jagada, siis ei oleks ka ju millegi pealt õppida. Eks ole siin loomulikult ka törts inimlikku edevust – raske on jätta jagamata, kui millegi üle uhke oled.

Meie tegemistel saab edaspidi silma peal hoida nii Instagramis kui ka Facebookis – ole lahke jälgima. Ka siinsamas uudiste all hakkavad ilmuma regulaarsed postitused. Kui soovid Niiduveeres toimuvate sündmustega kursis olla, telli kindlasti uudiskiri. Lubame, et ei kasuta seda kanalit kurjasti ära.