Õpetajale

Üheks Niiduveere õpipaiga peamiseks sihiks on olla õpetajale inspiratsiooniallikaks. Meil ei ole siin õigupoolest midagi revolutsioonilist ega sellist, mida üks heal tasemel erialaspetsialist juba ei teaks. Küll aga aitame me tavapärasest keskkonnast väljaspool luua seoseid, mida klassiruumis on raske tähele panna.

Pakume oma õpipaigas programme kolmel laiemal teemal:

Niit ja elurikkus

Loomad ja linnud meie niitudel, elurikkus kõrvuti intensiivse põllumajandusega, pidev ümbertöötlus looduses, kompostimine jpm.

Maapõu, maa ja põu

Levinumad maavarad ja milleks neid kasutatakse, kas saame hakkama ilma nendeta või kasutada vähem? Eesti osad, ilmakaared, mida peidab maapõu siin ja seal?

Kiviajast rauaaega – jäljed looduses

Kunda kultuur ja Lammasmägi, lohukivid ja kivikalmed ning muistsed põllud.

Aitame kohendada enda poolt pakutava Teie vajadustele vastavaks või sünkroonida parasjagu Teie poolt käsitletavad teemad meie poolt pakutavaga. Kasutame erinevaid mängulisi ja aktiivseid meetodeid.

PLAAN! Täpsemad programmide kirjeldused ja õppekavad valmivad koostöös vastava eriala spetsialistidega märtsis 2023.

Ümbruskond

Kunda ja selle lähiümbrus on täis pärleid, mis suurema osa Eesti jaoks veel alles ootavad avastamist. Lontovast pärit Öpikute dünastia, Baltikumi esimene hüdroelektrijaam, neli tsemendivabrikut ja sadam, astangutel paiknev linnake ning 30-meetrine liivakivipaljand on vaid mõned nendest. Aitame soovi korral rätsepatööna kokku õmmelda just sellisel teemal hariva ekskursiooni, mis teid huvitab, leida giidi ning korraldada kõik muu. Omame väga head kontaktivõrgustikku ning tunneme hästi kohalikke olusid.

PLAAN! Täpsemad programmide kirjeldused valmivad ühes koostööpartneritega märtsis 2023.


Õppevahendid

Oleme seda meelt, et suurema osa õppimiseks vajalike vahenditega on loodus meid juba varustanud. Tajude avardamiseks või millegi näitlikustamiseks pole aga kuigi palju juurde vaja, ka käepäraste lihtsate vahenditega saab palju asju ära aetud. Sel põhjusel soovime õppevahendid valdavas enamuses ise valmistada ning nende loomise protsessi ka teiega jagada. Ka üheskoos õpilastega meisterdamine avardab oluliselt võimalusi õppimiseks.

PLAAN! Järgmise hooaja alguseks hangime kohapeale kasutamiseks binoklid, suurendusklaasid, mikroskoobid jpm.

  • Satikaimuriga sitiklasse

    Satikaimuriga sitiklasse

    Putukate maailm on rikkalik ja tohutult põnev. Selles leidub kõiksugu jooksjaid, lendajaid, roomajaid, rääkimata nende mitmekesisest välimusest. Kuna need arvukad tegelased meie ümber on aga pelglikud, pisikesed ja näpuga haaramiseks sagali ka liiga õrnad, on neid ilma abivahendita keeruline lähemalt uurida. Teeme ühe lihtsa tööriista selle tarbeks.

  • Munakarp on geniaalne vahend õues õppimiseks

    Munakarp on geniaalne vahend õues õppimiseks

    Munakarp on üks tore ja tänuväärne leiutis, mis oma kättesaadavuse ja olemuse poolest sobib üsna hästi aktiivse toimetamisega. Eriti siis, kui planeeritav õuesõpe eeldab kergemat sorti korilust.

Tahaksid rohkem teada?