Peep Veedla avas õuehooaja

Tänavuse Niiduveere õuehooaja avas 16. aprillil toimunud Õuerahva Ülikool, mille seekordseks lektoriks oli harrastusornitoloog Peep Veedla.

Ligikaudu poolteist tundi väldanud õpisündmuse käigus tegi Peep ülevaate enda kujunemisloost harrastusornitoloogiks, alustades sellest, kuidas ta oma esimese lindude määraja sai ning lõpetades spetsialiseerumisega just laululindudele. Lisaks tutvustas ta ka oma väikese kirjastuse poolt välja antud teavikuid ning harivate mängude komplekte.

Peep Veedla

Kuigi ilm oli viluvõitu, paistis kena päike ning sooja joogi ja supi toel sai õuesviibimise päris talutavaks sättida. Nagu ikka, kattis kohvi- ja lõunalaua Niiduveere koduköök, kaasa sai kohapealt osta ka valikut lektori doominokomplekte ning raamatuid.

Peep Veedla välja antud teavikud

Tänavuse hooaja avasündmusest sai osa 25 vanemat ja nooremat huvilist, lisaks Peep Veedla loengule linnuvaatlusega alustamisest oli lastel võimalik lihavõtetega haakuvaid mänge mängida. Vaata lühikest videokokkuvõtet siit:

Õuerahva Ülikool on kogu perele mõeldud õpisündmuste sari. Kuigi kaks koroona-aastat pole lasknud sellel veel n-ö õitsele puhkeda, on leidnud Niiduverre tee juba mitu põnevat loengupidajat – Kristel Vilbaste, Vilma Luik, Uno Trumm, Kaja Kann ning Madis Kolk nende hulgas.

Saabuvad ettevõtmised ning kokkuvõtted olnust on täpsemalt kirjeldatud sündmuste all – uuri ise järele!