Õuehooaeg alustas aasta lind käoga

Niiduveere õpisündmuste sari Õuerahvaülikool sai stardi 13. aprillil, mil ornitoloog Jaanus Elts tutvustas õpipaigas tänavust aasta lindu kägu.

Taaskord pisut tuulisele ja jahedale ilmale sattunud sündmust külastas pea kolmkümmend lähemalt ja kaugemalt saabunud huvilist, kes said teada nii selle põneva linnu sigimisest kui ka toitumiseelistustest. Siiski – kuigi kägu on hästi tuntud rahvapärimuses, teame me selle linnu bioloogiast ja rollist ökosüsteemis üpriski vähe. See on ka põhjuseks, miks Eesti Orngitoloogiaühing 2024. aasta linnuks just käo valis ning miks ornitoloogid teda erilise tähelepanuga kohtlevad.

Sama sündmuse raames külastas Niiduveeret ka Lepna ja Sõmeru noorte matkaringi lapsed, kes enne käoloengut tegid ümbruskonnas paaritunnise jalutuskäigu ning nautisid seejärel ühes teistega kodukohvikus kosutavat lõunasuppi.

Aasta lind kägu

Sündmuse korraldas Eesti Ornitoloogiaühing koostöös Niiduveere õpipaigaga ning toetasid SA Keskkonnainvesteeringute Keskus, MTÜ Partnerid ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfond.

Niiduveere õuerahvaülikool on õpi- ja kultuurisündmuste sari, mis sai alguse 2019. aastal ning on tänaseks kujunenud aprillist oktoobrini vältavaks mitmekülgseks rahvahariduslikuks nähtuseks. Kui soovid meie tänavuse hooaja tegemistega kursis olla, vaata lähemalt meie sündmuste lehte ning telli ka uudiskiri.